Ochrona informacji – dzisiaj coraz ważniejsza

Postępująca globalizacja, za którą idzie masowa wymiana informacji doprowadziła do zaostrzenia przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Dzisiaj bowiem niemal w każdym miejscu, przy użyciu Internetu dokonywana jest masowa wymiana informacji. Dochodzi do transakcji kupna-sprzedaży w sklepach internetowych, wysyłane są e-maile i wiadomości w komunikatorach. Wszystkie one zawierają w sobie informacje.

Ochrona informacji nie jest zagadnieniem nowym. Funkcjonuje w świadomości osób prywatnych i firm od dłuższego czasu. To co sprawia, że jej temat jest wielokrotnie poruszany to dynamiczne zmiany, jakie zachodzą w segmencie wymiany informacji. Nie pozostają one bez echa w środowisku politycznym i biznesowym, czego najlepszym przykładem jest wejście w życie ustawy o ochronie danych osobowych (tzw. RODO).

Evoleo, czyli wieloletnie doświadczenie:

Jesteśmy firmą, która od wielu lat zajmuje się bezpieczeństwem informacji i ich ochroną. Stworzyliśmy zespół specjalistów, którzy specjalizują się w:

  • systemach bezpieczeństwa (ISO27001),
  • systemach jakości (ISO9001),
  • zarządzaniu ochroną środowiska (ISO14001),
  • zarządzaniu BHP (PN-18001),
  • zarządzaniu usługami informatycznymi (ISO 20000)

Naszym największym atutem jest posiadanie wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Dzięki obecności ekspertów w tak wielu dziedzinach możemy zaoferować kompleksowe usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Bardzo często obejmujemy ochroną całe przedsiębiorstwa – zajmując się działaniami w wielu segmentach. Współpraca pomiędzy działami przebiega wówczas kompleksowo, a właściciele mogą mieć pewność, że usługa wykonana jest rzetelnie. Natomiast dzisiaj ciężko jest wyodrębnić wyłącznie jeden dział wymagający ochrony informacji  w firmie – niemal każdy ma bowiem do czynienia z informacjami. Dopiero symultaniczne połączenie pozwala zapewnić bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie.

W jaki sposób chronimy Twoje informacje?

Jedną z form naszej działalności jest usługa związana z pełnieniem funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji, która od wejścia w życie nowych przepisów tj. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – tzw. RODO,  nazywa się Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych powołuje się w sytuacji, gdy przetwarzania danych dokonują organy lub podmioty publiczne, lub gdy działalność podmiotu przetwarzającego polega na przetwarzaniu na dużą skalę o charakterze wrażliwym.

Wiele  firm i organizacji zmuszona jest posiadać własnego  Inspektora Ochrony Danych głównie ze względu na rozległość tematyki, konieczność stałego monitoringu zmian oraz wymogi wynikające z przepisów w zakresie ochrony danych osobowych Jeśli dana organizacja jest zobligowana do takiego  działania to wówczas pomagamy w wyborze osoby mającej pełnić taką funkcję w organizacji lub po podpisaniu stosownej umowy, sami podejmujemy się pełnienia takiej roli w Państwa jednostce, firmie.

Jest to rozwiązanie kompleksowe, które jest przez nas stosowane od dłuższego czasu. Dzięki temu gwarantujemy najwyższy poziom kontroli i bezpieczeństwa, przy jednoczesnej możliwości zdobywania wiedzy w zakresie ochrony. Zakres współpracy ustalany jest zazwyczaj indywidualnie. W jego skład wchodzi min. ilość wizyt konsultanta- pracownika naszej firmy.

Audyt bezpieczeństwa informacji

Wdrożenie systemów bezpieczeństwa zgodnych z KRI, Audyt KRI

Zapraszamy do współpracy!
Zarząd Spółki Evoleo.

Skontaktuj się